Zakończenie roku szkolnego – list Dyrekcji do Rodziców i Uczniów.

 Coventry, 4 lipca 2020 r

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Drodzy Uczniowie!

 

 

W sobotę kończymy rok szkolny 2019-20.

 

Nietypowy i pełen wyzwań był to rok.

 

W  Google Classroom nauczyciele przygotowali specjalne na ten dzień zajęcia ze specjalną prezentacją. Na swoje szkolne adresy uczniowie otrzymali elektroniczne wersje świadectw. Nagrodzeni uczniowie, a jest ich w tym roku wielu, bedą mogli zobaczyć swoje nagrody wraz z dyplomami.  Z częścią najmłodszych  dzieci, po otrzymaniu zgody rodziców, spotykamy się osobiście.

 

Oryginały świadectw, dyplomów, i nagrody będą wręczane uczniom na początku nowego roku szkolnego, prawdopodobnie w drugą sobotę września.

 

Wtedy też odbędzie się uroczyste pożegnanie naszych maturzystów, którzy mają zaliczoną maturę na podstawie “predicted grades”. Na tej samej zasadzie otrzymali swoje oceny uczniowie klasy GCSE. To doświadczenie pokazało jak bardzo ważna jest systematyczna i intensywna praca już od początku roku.

 

Chcemy podkreślić, że proces zgłaszania do egzaminów, otrzymanie ze szkół angielskich niezbędnych danych, rejestracja w innym niż angielska szkoła centrum egzaminacyjnym to były trudne, wymagające czasu i cierpliwości zadania, z którymi  szkoła musiała się zmierzyć po raz pierwszy.

 

Określenie “po raz pierwszy” jest sformułowaniem często używanym w ostatnim czasie.

 

W ciagu miesiąca musieliśmy wybrać platformę do nauczania online, sprawdzić zabezpieczenia Data Protection, stworzyć całkowicie nową bazę danych, zorganizować serię szkoleń dla nauczycieli, zapoznać Państwa z zasadami działania Google Classroom, uruchomić klasy i rozpocząć nauczanie. Jednocześnie musieliśmy uważnie kontrolować nasze finanse, bo  z powodu braku opłat za ostatni trymestr nasza kondycja finansowa nie jest dobra. Dziękujemy tym z Państwa, którzy wpłat dokonali.

 

Wiemy, że mamy  jeszcze wiele do zrobienia, że potrzebne będą kolejne instruktarze zarówna dla dzieci, nauczycieli jak i dla rodziców, ale cieszymy się, że dzieci nie przerwały nauczania, że mają kontakt z nauczycielami, że również nauczyciele podwyższają swoje kwalifikacje. Widzimy dobre strony nauczania online, ale bardzo chcemy wrócić do klas, bo mamy świadomość, że do kształcenia potrzebna jest zarówno wiedza, jak i emocjonalny kontakt z uczniami.

 

Wiemy też jak wiele wysiłku, cierpliwości i czasu musieli Państwo poświęcić, by nauczanie mogło być kontynuowane.

 

Zamieszczony obok list jest naszym, serdecznym  z serca płynącym podziękowaniem.

 

Pragniemy  podziękować ks. Proboszczowi Romualdowi Szczodrowskiemu za duchowe wsparcie, modlitwy i rady, tak bardzo pomocne w prowadzeniu szkoły.  

 

Dziękujemy także wszystkim nauczycielom za ich pracę, za podjęcie wyzwania jakim jest nowa forma nauczania i wytrwałe podnoszenie swoich kwalifikacji.

 

Niestety odchodzi z naszego grona polonistka i nauczycielka z powołania, zawsze życzliwa i wyrozumiała pani Elżbieta Zydorek. Niechętnie się z Elą żegnamy, dziekujemy za wszystko, co nam i dzieciom ofiarowała i mamy nadzieję, że do nas wróci.

 

 

Dziękuję Komitetowi Rodzicielskiemu i jego Przewodniczącej, Pani Małgorzacie Mokrzeckiej za  pełną oddania pracę i za bezinteresowną gotowość pomocy – w każdej chwili. 

 

Dziękuję grupie rodziców pełniących dyżury i wolontariuszom dbających o to, aby dzieci czuły sie dobrze i były bezpieczne podczas zajęć w szkole.

 

 

I dziękuję Wam , Drodzy Uczniowie, za to, że jesteście!

 


Hanna Marzańska 

Dyrektor Polskiej  Szkoły Sobotniej w Coventry

 

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Coventry!

Polska Parafia Stanisława Kostki
http://www.parafia-coventry.org.uk

Zapisz się do naszego newslettera