Świętujemy 102 lata Niepodległości Polski!

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.

Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny
Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe,
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

/ “Hymn do miłości ojczyzny” /
Ignacy Krasicki

 

 

 

W środę, 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które dla Polaków jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

 

 

Obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości w tym roku nie są niestety możliwe. Jednak uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej stanęli na wysokości zadania i postanowili przygotować wyjątkową prezentację pt.: ,,Studnia Talentów”, w której celebrują wolność, radość oraz miłość do Ojczyzny. Dziękujemy za ten niesamowity pokaz Waszych talentów oraz pasji i entuzjazmu z jakim je pielęgnujecie! To Wy jesteście przyszłością wolnej Polski…

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej:

 

 

 

 

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ich ciężką pracę i wkład w powstanie tego dzieła! 

Dyrekcja PSS w Coventry

 

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Coventry!

Polska Parafia Stanisława Kostki
http://www.parafia-coventry.org.uk

Zapisz się do naszego newslettera