Pożegnanie…

Z wielkim smutkiem chcemy poinformować, że 20 kwietnia o godzinie 14.30 na cmentarzu Canley w Coventry odbył się pogrzeb Jolanty Studennej, wieloletniej nauczycielki naszej szkoły. Zmarła 2 kwietnia, po ciężkiej chorobie.

Pani Jola pracowała w Polskiej Szkole Sobotniej od 2011 do 2018 roku. Była świetną nauczycielką z wieloletnim stażem w Polsce. Prowadziła lekcje z naszymi najmłodszymi uczniami – z klas pierwszych i drugich. Rozumiała dzieci, szybko rozpoznawała ich indywidualne potrzeby emocjonalne i intelektualne. Potrafiła być wymagającą wychowawczynią, by po chwili być kompanem do zabawy. Umiała inspirować dzieci do poszukiwania ich własnych środków ekspresji i dostosowywała sposób nauczania do możliwości i osobowości dziecka. Dla nas, nauczycieli, była wspaniałą koleżanką. Bywają tacy ludzie, których pojawienie się jest prawdziwym dobrodziejstwem; ich wiedza bywa drogowskazem i podpowiada dobre rozwiązania, ich doświadczenie życiowe pozwala szybko odróżnić sprawy ważne od tych nieistotnych, dystans do rzeczywistości umożliwia szybką i owocną współpracę, a poczucie humoru rozładowuje pojawiające się napięcia. Jola właśnie taka była. Z wielką pokorą przyjmowała wszystkie przeciwności losu swoją postawą pokazując, że zawsze warto być dobrym człowiekiem.

Pani Jola byla bardzo oddana swojej rodzinie. Trudno wyobrazić sobie większe zaangażowanie w okazywaniu pomocy dzieciom i ukochanym wnuczkom, Sarze i Nadii. Bardzo Ją za to podziwialiśmy. Tak będziemy Panią Jolę pamiętać.

Żegnamy Ją z bólem i poczuciem straty. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

My wszyscy z Polskiej Szkoły Sobotniej.