Ogłoszenie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Drodzy Rodzice,

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.

Ksiądz Romuald Szczodrowski