Dzień solidarności z Ukrainą

 

 

W sobotę, 5 marca, rozmawialiśmy z dziećmi i młodzieżą o Ukrainie. W geście solidarności tworzyliśmy chorągiewki w narodowych barwach kraju, pisaliśmy listy oraz tworzyliśmy plakaty.

 

 

 

,,Niepokój związany z wojną, który odczuwamy w ostatnich dniach udziela się również dzieciom. Naszą ogromną rolą, obok wsparcia dla uchodźców i zadbania o siebie i bliskie nam osoby dorosłe jest wsparcie dla naszych dzieci i uczniów. Musimy tłumaczyć im sytuację, oddzielać prawdę od fałszu, rozmawiać, obserwować i koić niepokój. ”

 

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu dla dzieci przygotowanego przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę, który w prosty sposób opowiada o wojnie w Ukrainie, tłumaczy jakie wywołuje ona emocje i jak sobie z nimi poradzić, a także zwracają uwagę na pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje, które potęgują lęk. Film jest przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym – jego wspólne obejrzenie z dziećmi może być dla rodziców punktem wyjścia do rodzinnej rozmowy o sytuacji za nasza wschodnią granicą.

 

 

 

Witamy na stronie Polskiej Szkoły w Coventry!

Polska Parafia Stanisława Kostki
http://www.parafia-coventry.org.uk

Zapisz się do naszego newslettera