Bal karnawałowy 18/01/2020

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli! Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W dniu 18 stycznia w najmłodszych klasach naszej szkoły odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale również przez ich wychowawczynie. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową na pirackim statku, a panie nauczycielki wcieliły się w całkiem przyjazne piratki :-).

Dzięki pomocy nauczycieli i rodziców salę przyozdobiły różnokolorowe ozdoby i
balony, a motywem przewodnim był oczywiście piracki statek! Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, rycerzy, czy policjantów. Pojawiły się również postaci z ulubionych bajek i filmów.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Agnieszka Góra

Wychowawczyni klasy II B

Zdjęcia w tym dniu wykonała dla nas Magda Malinowska – Asystent nauczyciela w klasie I A. Dziękujemy!