Informacje dla Rodziców / styczeń 2021

Drodzy Rodzice,

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w przygotowania do I-ej komunii św., za wysłane maile oraz wpłaty zaliczek. Mamy pełną świadomość, że w tym trudnym czasie pandemicznym kontaktowanie się z komitetem komunijnym drogą mailową jest bardziej czasochłonne aniżeli bezpośrednio, tym bardziej dziękujemy za współpracę i zachęcamy pozostałych rodziców do wypowiadania się w kwestii spraw organizacyjnych związanych z planowanym sakramentem I-ej komunii św. naszych dzieci.

Podsumowując:

1. Spośród otrzymanych 27 opinii rodziców, wybrane modele strojów komunijnych większością głosów to:

sukienka SP53A dla dziewczynek
alba długa AP07A dla chłopców

2. U 26 uczniów klas trzecich zostały pobrane miary potrzebne do uszycia stroju komunijnego.
Podczas pierwszych zajęć lekcyjnych w Nowym Roku będzie ostatnia szansa na przekazanie zgody na pobranie miar oraz skorzystania z pomocy pracownika Polskiej Szkoły, wykwalifikowanej krawcowej, która nieodpłatnie pobierze miary dziecka.

Rodzice, którzy nie przekażą zgody na pobranie miar w terminie i nie skorzystają z możliwości dokonania pomiaru ich dziecka przez pracownika szkoły, będą zobowiązani dokonać pomiarów we własnym zakresie w oparciu o film instruktażowy zamieszczony na stronie internetowej sklepu Impresja https://www.komunijne.impressja.pl/pl/film-125 oraz niezwłocznie (nie później niż do 20 stycznia 2021 r.) przesłać miary na adres mailowy: komunia21coventry@gmail.com

3. Zaliczka nr 1 na poczet stroju komunijnego oraz dalszych kosztów organizacyjnych w wysokości 60 GBP została wpłacona przez 23 rodziców. Wszyscy rodzice, których dziecko przystępuje do komunii św. w naszej parafii są zobowiązani do 20 stycznia 2021 r. przesłać ratę 1 na poczet kosztów komunijnych na poniższe konto bankowe:

Agnieszka Latuszynska 93215814 sort code: 20-48-08
W tytule wpisując rata1-imię-nazwisko (dziecka)

Z dniem 20 stycznia 2021 r. lista dzieci, dla których stroje komunijne zostaną zamówione za pośrednictwem komitetu komunijnego będzie ostatecznie zamknięta i po tym terminie rodzic, który nie wyrazi zgody na pobranie miar (lub nie prześle miar) oraz który nie wpłaci zaliczki nr 1, będzie zobowiązany we własnym zakresie zakupić ubiór dla swojego dziecka.

W kolejnym etapie naszych przygotowań prosimy o wypowiedzenie się drogą mailową czy podczas mszy św.
 obecny ma być tylko fotograf, czy fotograf i kamerzysta?

Czekamy na Państwa opinie do 20 stycznia 2021 r.

Zachęcamy bardzo aby każdy rodzic wypowiedział się w kwestii fotografa i kamerzysty, gdyż w ten sposób
 Państwa adres mailowy zostanie dołączony do listy kontaktowej komitetu komunijnego umożliwiającej bezpośrednie kontaktowanie się z nami i wyjaśnianie na bieżąco rodzących się pytań, wątpliwości.

Dziękujemy!