230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – wirtualna Akademia

Czemu tak bliskie?

Ojczyzna – to czas dawny,
Ojczyzna – to czas bliski,
To miły dom rodzinny i matki oczy jasne
Ojczyzna – to jest mowa znajoma od kołyski
Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne!

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Nasi uczniowie wykorzystali tę wyjątkową datę, by zadać sobie i innym kilka ważnych pytań – czym właściwie jest Konstytucja? Dlaczego jej potrzebujemy? Oraz czym dla nas, Polaków, są obchody święta Konstytucji 3 Maja?

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania błyskotliwych odpowiedzi, które uzyskali!

2 maja przypada natomiast Święto Flagi. Zapraszamy do wysłuchania piosenki ‘Polska Flaga’ w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej w Coventry.

To już kolejny rok kiedy z powodu restrykcji sanitarnych nie możemy spotkać się w sali polskiego klubu, by wspólnie świętować uchwalenie Konstytucji 3 maja. Tym bardziej, niezmiernie cieszymy się, że nasi uczniowie wraz z nauczycielami dbają o to, abyśmy mogli nasz patriotyzm celebrować również w naszych domach. Dziękujemy za Wasze chęci oraz ogrom pracy włożony w przygotowanie tej wzruszającej i niesamowicie ubogacającej wirtualnej Akademii.

Gratulujemy!!!